kız yurdu

itir
Bizim yurtlar karşılıklıydı. El sallardık arkadaşlarımıza. Faydasını gördük mü? evet. Dağın tepesindeki bir başına kalmış yalnız bir kız yurdu ile güvenliğimiz tehlikede olabilirdi.
Teşekkürler yurdumuzu dağın tepesine kuranlar.

senden çok var

itir
(bkz: haydeee)

Rober hatemo ' ya kulak verelim lütfen. Sıralıyor.

1 _ çok sıkıldım.
2 _ yerim çok dar
3 _ senden çok var
4 _ çok işim var
5 _....
6 _....

Aşırı oynasım geliyor bu şarkıda ya. Rober de iyi oynuyor klibinde.
Sanki ülkecek dinlesek tıpkı eski günlerdeki gibi olacağız gibime geliyor. Demek ki mutluysam..

iki kişi arasında kalmak

garip
Olabilecek bir durum mudur, evet. Bir insan aynı anda iki kişiyi sevebilir mi? Sevebilir. Ama burada @balata hocama katılıyorum. Seven bir kalbe ikinci bir kişi girebiliyorsa artık ilk sevilenle ilgili bazı sıkıntıların olduğu tescillenmiştir. Bir eksiklik olmasa ikinci kişi var olamaz. Ve var olmuşsa hatta ilkinin yerini almaya başlamış, ondan daha fazla sevilmeye başlamışsa, kalbinizde bir fark yaratmışsa ilk sevilenin hükmü kalmamış demektir. Sadece siz bu durumu kabullenememişsinizdir. Çok düşünüp kendinizi paralamanıza gerek olmayan ve her zaman ikicinin kazanacağı bir versustur.

ironiden anlamak

garip
Toplum içerisinde yer edinebilmek adına ironiden anlamak oldukça önemlidir. Yoksa bulunduğunuz ortamlarda oldukça itici görünür ve dışlanırsınız. Dışlanacak kadar önemli mi demeyin, evet önemli. Çevrenizdeki insanlar sizin yüzünüzden kanser olmaktansa sizden vazgeçerler. Bu çok daha kolay bir çözümdür.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol