tarihi bir ana tanıklık etmek

garip
Az önce ben ve biricik nazlı kızımın yaşamış olduğu olaydır. Bu arada nazlı kızım 4 yıldır beni hiç yolda bırakmamış olan arabamdır.

4 yıl önce kendisi ile tanıştığımızda benden önceki sahibi ona LPG taktırdığı ve LPG'nin fiyatının benzinin fiyatının yarısı olması sebebiyle çazip gelmesinden dolayı bugüne dek sürekli olarak LPG ile besleniyordu. Kendisine çeyrek depo benzin alıp lpg'yi fullerdim. Ancak son yapılan zamlar neticesinde benzin almak LPG almaktan daha mantıklı hale geldi. (LPG'nin yanma hızının benzinden fazla olması ve arada artık çok matah bir fiyat farkı olmaması sebebiyle) Bu geceden itibaren benzin, motorin ve lpg'ye yapılacak olan zam öncesi "bu sefer bu fırsatı kaçırmamam gerek" diyerek fırladım evden. Gece benzinciler kalabalık olur, balkabağına dönüşmeden bu işi halledeyim istedim.

Neyse bir hışımla yanaştım benzin pompasına ve nazlı kızımı aldığım günden beri ilk kez ve büyük bir gururla "fuller misiniz?" dedim. Ağzımdan çıkanı kulağım duydu ama inanasım gelmedi. Depoyu fulleyecek param olduğundan değil ama birkaç saat sonra gelecek olan zamdan sonra bir daha fulleyemem kaygısı ile söyledim bu sözcüğü. Bu yüzden ağzımdan çıkarken oldukça kendimden emin bir ses tonu ile çıkarak yankılandı benzinlikte. Ödemeyi yaptıktan sonra nazlı kızımı çalıştırınca ilk kez depoyu full gördüm ve tarihi bir ana tanıklık ettik birlikte. Sanırım kendisi bu duruma çok sevinmiş olacak ki yağ gibi yolda kayarak geldi evimize. Çeyrek depo benzinin üzerine 364 tl ödeme yaparak bu tarihi ana tanıklık etmek ise benim bünyemde buruk bir sevinç yaşattı. Ama olsun, bunu da gördük çok şükür.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol